C
zym się różni fotoksiążka od fotoalbumu? Który produkt wybrać? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez naszych Klientów. Sprawdźmy więc różnice.

Sposób rozkładania kartek

Pierwszą z najbardziej widocznych różnic jest sposób otwierania się fotoksiążki. Kartki książki drukowanej cyfrowo są giętkie, łączone przy grzbiecie – nie da się ich rozłożyć na płasko, sposób łączenia stron pozwala na ich otwieranie jak w standardowej książce. Przy fotoalbumie książka otwierana jest na płasko. Strony nie są rozcięte, tworzą jedną całość dzięki czemu cały projekt jest widoczny. Grzbiet fotoalbumu jest zaokrąglony i wykończony kapitałką. Dodatkową zaletą fotoalbumów są sztywne kartki – między drukowane strony wkładamy specjalne przekładki, które usztywniają strony dając efekt podobny do tego, który występuje w sztywnych książkach dla dzieci.

CS_WWW_echtFOTOBUCH2

FOTOGRAFIA 1: Fotoalbum – rozkładany na płasko

 

fotoksiazkaFOTOGRAFIA 2:  Fotoksiążka – kartki wchodzące w grzbiet

Sposób powstawania obrazu

Fotoksiążki powstają na papierze kredowym przez wydruk zdjęć w technice cyfrowej. Papier może być zarówno w błyszczącym jak i matowym wykończeniu. Dodatkowo przewidujemy możliwość wybrania opcji laminowanych stron, dzięki czemu osiągną Państwo dodatkowy efekt wysokiego połysku lub matowej struktury. Przy fotoalbumach wykorzystujemy technikę naświetlania na światłoczułym papierze – technika wykorzystywana przy tradycyjnym wywoływaniu zdjęć, dzięki czemu osiągamy wyższą jakość obrazu. Papiery fotograficzne występują w opcji błyszczącej, półmatowej lub jedwabistej.

 

Rodzaje okładek

W naszych fotoksiążkach i fotoalbumach mamy do wyboru dwa typy okładek: twardą laminowaną okładkę, którą można dowolnie zaprojektować, oraz materiałową – do wyboru różnego koloru ekoskóry i płótna.
Tu również występują różnice co do wykończenia okadek. Przy fotoksiążkach drukowanych cyfrowo okładka jest sztywna, wykończona błyszczącym laminatem, dającym efekt wysokiego połysku. W przypadku fotoalbumów, pod drukowanym elementem papieru włożona jest gąbka, co dodaje klasy całemu wykończeniu produktu, a sama okładka laminowana jest strukturalnym laminatem.

baner-PL_DE---cs001

 

Co wybrać?

Wszystko zależy od pomysłu na wykorzystanie fotoksiążki, okazji na którą jest przygotowana i przewidzianego budżetu. Fotoksiążki drukowane cyfrowo są tańsze, idealnie sprawdzą się jako pamiątki z wakacji czy przyjemnych chwil. Fotoalbumy są bardziej eleganckie, wykorzystuje się je przy najważniejszych okazjach – ślubie, chrzcie, czy jako prezent dla dziadków.

Zapisz

Zapisz