Podstawy techniczneco powinieneś wiedzieć…

 

  • Do pracy w kreatorze on-line rekomendujemy przeglądarkę Chrome
  • Online designer nie wymaga ściągania plików programowych na dysk komputera.
  • Nasz program obsługuje pliki takie jak: JPEG, PNG, TIFF
    Wszystkie pliki bez nadanego profilu koloru zostaną skonwertowane do profilu zadanego przez MySelfBook (sRGB IEC61966-2.1). Nie ma to wpływu na oryginalne plik użytkownika. Rekomendujemy wgrywać zdjęcia w trybie sRGB.
  • Istnieje automatyczny system powiadamiania o błędach. W trakcie finalizowania zamówienia, program wyszukuje błędy. Ich sygnalizacja opiera się na dwóch rodzajach ikonek. Wykrzyknik na trójkątnym tle w kolorze czerwonym to błąd krytyczny, blokujący opcje złożenia zamówienia do momentu poprawienia wszystkich błędów. Kolor żółty to powiadomienie o błędzie, bez blokowania opcji złożenia zamówienia.
  • Rozmiary dodawanych zdjęć mają kluczowe znaczenie przy jakości wydruku. Rekomendowana rozdzielczość nie powinna być mniejsza niż 300 dpi. Dla przykładu, jeśli projektujemy stronę foto-książki o wymiarze 30x30cm, rozdzielczość pliku nie powinna być mniejsza niż 3543pix. Im większe odstępstwo od tych wymiarów tym słabsza jakość wydruku. Oczywiście, podana wartość jest przewidziana dla najwyższej jakości wydruku. Pewne odstępstwa od tej wartości istnieją, a utrata jakości przy nich jest prawie niezauważalna. Mimo to prosimy o zdrowy rozsądek.
  • Program przewiduje również użycie elementów które są widoczne w czasie projektowania, jednak nie są widoczne na wydruku. Jeśli masz wątpliwości co będzie widoczne a co nie. Wystarczy przejść do opcji podglądu, gdzie pokazane jest jak będzie wyglądać nasz projekt po wydruku. W trakcie projektowania, dookoła stron widać wyszarzone pole. Jest to tzw. spad. Spad jest to element niewidoczny po wydruku. Należy jednak pamiętać, aby nie umieszczać zdjęć lub napisów zbyt blisko spadu, gdyż w procesie produkcji, takie zdjęcie lub napis mogą zostać przycięte. Minimalna odległość grafiki od spadu to 3-5mm. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w gotowym produkcie zdjęcie, tło lub clipart ma dochodzić do krawędzi strony. Wtedy w designerze należy taką grafikę umieścić na spadzie, pamiętając, że część wchodząca na spad zostanie przycięta.